NHO Reiseliv sponser Norgescupen. 17 kokkelag og 10 servitørlag fra hele Norge kjempet om den gjeve Norgesmester-tittelen.
I år, som i fjor, var det et kokklag fra Trondheim som ble Norgesmester for kokkelærlinger, denne gangen var det lærlinger fra Rica Nidelven hotell. De stilte med kokkelærlingene Mads Kjøllmoen og Sasithon Thonpueng, deres lagleder var Bjørnar Buserud.
Norgesmestrene for servitørlærlinger ble igjen lærlinger fra Stadtholdergaarden i Oslo. Det var Ingrid Valsvik og Marte Tjessem som stakk av med den gjeveste prisen for servitørlærlingene, deres lagleder var Maiken Løkke.
NHO Reiseliv gratulerer medlemsbedriftene Rica Nidelven hotell og Stadtholdergaarden med seier i Norgescup for kokk- og servitørlærlinger.
NHO Reiseliv og våre nordiske søsterorganisasjoner arrangerer Nordisk Mesterskap for kokk- og servitørlærlinger årlig. Vinnerne av Norgescupen er de som får delta i mesterskapet for Norge. I år er det Finland og Helsinki som er arrangør av mesterskapet som går av stabelen 20. og 21. april.
– Jeg ser frem til å reise til Helsinki i april med de nybakte Norgesmestrene. Det er utrolig kjekt å se lærlingene konkurrere i Nordisk Mesterskap for kokk- og servitørlærlinger. De har en vilje og stolthet som smitter over på alle rundt dem, sier Veronika Vian, fagsjef for kompetanse og rekruttering i NHO Reiseliv.
© NHO Reiseliv 2012 Ansvarlig redaktør: Kristin Gyldenskog – Webredaktør: Thomas Berg og Audun R. Paulsen