Gjøran Sæther har bygget opp hovedkontoret til Fursetgruppen, et av landets mest fremgangsrike restaurantselskaper, på en utrolig profesjonell og effektiv måte. Her er det skapt flotte resultater på forholdsvis kort tid. Han står for en velfungerende personalpolitikk, som et godt fundament for videre vekst. Medarbeiderne omtaler ham som en leder med et godt og dedikert engasjement, evne til å lytte og til å gjøre andre gode. Han er genuint interessert i at Fursetgruppen, restaurantene og de ansatte skal lykkes sammen, og har selv en meget solid bakgrunn innen flere deler av norsk reisebransje.
Årets Unge Hotelier 2010, gikk til Elizabeth Rojas Vik (29), hotellsjef og stedfortreder for direktør Scandic Asker og Høvik.
Hun er en ung og ambisiøs leder som Scandic ønsker å satse på. Hun beskrives som selvgående, målrettet og har evnen til å fokusere og prioritere. Har bygget opp sin kompetanse steg for steg, både teoretisk og praktisk. Trives godt i vertskapsfunksjonen og jobber mye ut mot gjestene. Er flink til å se muligheter for salg og til å motivere, hun ”coucher” sitt personale på en god måte og opererer i henhold til Scandics verdier.
© NHO Reiseliv 2012 Ansvarlig redaktør: Kristin Gyldenskog – Webredaktør: Thomas Berg og Audun R. Paulsen