Søk

Den største arbeidsgiver- og næringsorganisasjonen for reiselivet i Norge

Bli medlem  |  Hvorfor?

Storsatsing på Yrker og Utdanning i Oslo Spektrum

Publisert: 12.11.09

NHO Reiseliv har tatt initiativet til å samle en rekrutteringsgruppe i Oslo og Akershus som skal jobbe for å øke søkertallene til restaurant- og matfag. Besøk Oslo Spektrum 17. til 19. november 2009.

For første gang skal det lages i stand en restaurant på messen i Oslo Spektrum!

Medlemsbedrifter har skaffet til veie både sponsorer og utstyr for at elevene skal få smake en 3 retters meny bestående av Gazpacho, Svinesnitzel med risotto og sopp. Måltidet avsluttes med flamberte bananer til dessert. – Vi inviterer elever som er på messen til å sitte ned, og beregner 2-3 bordsettinger per dag. Maten lages og bordene dekkes av lærlinger fra medlemsbedrifter, sier Hilde Veum, rådgiver rekruttering hos NHO Reiseliv.

Bedrifter som er representert i rekrutteringsgruppen for Oslo og Akershus:

The Rezidor Hotel Group v/ HR direktør Fredrikke Næss
Rica Grand Hotel v/ Restaurantdirektør Rune Johansen
Radisson Blu Plaza Hotel v/ Kjøkkensjef Stephan Härdi
Thon Hotel Ål, Hallingdal v/ Direktør Stein Rudi Austheim
Sult-gruppen v/ Markedssjef Bernt B. Johannessen
Lærlingekompaniet v/ Daglig leder Laila Berge

Formålet med denne storsatsingen er å øke interessen og søkertallene til VG1 Restaurant- og matfag. NHO Reiseliv sine medlemsbedrifter rekrutterer lærlinger etter de har gått videre på VG2 Kokk- og servitørfag.

Tips andre om saken

© NHO Reiseliv 2011 Ansvarlig redaktør: Kristin Gyldenskog – Webredaktør: Thomas Berg og Audun R. Paulsen