Ingen store overraskelser i statsbudsjettet for 2026
Statsbudsjettet byr ikke på store overraskelser for reiselivet, men økt filminsentiv og 10 millioner til restaurant- og matfag trekker opp.
NHO Reiseliv er bekymret for konsekvensene som forslagene vil ha for sponsing av idrettslag, frivilligheten, bedrifter og organisasjoner.
Veldagte høringssvar ble sendt Helse- og omsorgsepartementet 22. november 2024, og gjør rede for NHO Reiselivs tilbakemeldinger til “høring om forslag til ny forskrift om forbud mot markedsføring av visse næringsmidler rettet mot barn og forslag til ny hjemmel i matloven § 26 a for å kunne ilegge overtredelsesgebyr ved brudd på forskriften”
Last ned høringssvaret i sin helhet nedenfor
Statsbudsjettet byr ikke på store overraskelser for reiselivet, men økt filminsentiv og 10 millioner til restaurant- og matfag trekker opp.
– Det er godt å føle at det fortsatt er bruk for meg, sier Inger Marie (75), som sammen med ektemannen Johannes stortrives på jobb.
De fleste reiselivsbedrifter mener seniorer er trygge i jobben og gode rollemodeller, men 1 av 5 har ingen ansatte over 55 år.