Høringssvar – utarbeidelse av regjeringens pakker med smitteverntiltak

Her finner du NHO Reiselivs høringssvar til Nærings- og fiskeridepartementet om regjeringens pakker med smitteverntiltak

Veldagte høringssvar ble sendt Nærings- og fiskeridepartemebtet 11 februar 2022, og inkluderer NHO Reiselivs svar på regjeringens pakker med smitteverntiltak. Høringssvaret kan lastes ned i sin helhet nedenfor, og inneholder våre kommentarer og tilbakemeldinger på følkgende punkter:

  • Hvordan treffer utkastet bransjen?
  • Tilbakemelding på tiltak
  • Lokale tiltak fremfor nasjonale tiltak
  • Bordservering og sitteplasser
  • Behov for å endre ordbruk
  • Skjenkestopp
  • Innslippsstopp
  • Fjerne kravet om en meter avstand mellom personer i samme følge
  • Antall deltakere på arrangement
  • Større grad av differensiering mellom ute og inne
  • Fornøyelsesparker/ lekeland osv
  • Koronasertifikat/ differensierte smitteverntiltak utfra
    vaksinestatus
  • Kompenserende tiltak
  • Lønnspliktdager ved permittering
  • Kompensasjonsordning
  • Skatter og avgifter
  • Lønnsstøtte
  • Kommunal kompensasjonsordning

 

Har du spørsmål eller innspill? Spør gjerne:

Siste nytt

  1. Økende interesse for reiselivsutdanning

    Søkertallene til høyere utdanning for kommende studieår, viser en klar oppgang for reiselivsrelaterte studier. Ikke siden før pandemien har interessen vært høyere.

  2. Streik: Medlemswebinar 11. mai

    Hva skjer med streiken, hva bør du som bedriftsleder gjøre, og hvordan jobber NHO Reiseliv? Logg inn og meld deg på webinar.

  3. Streikeuttak for nyinnmeldte utsatt

    Ansatte som har meldt seg inn i Fellesforbundet etter 26. mars, skal møte på jobb som vanlig lørdag 9. mai. Streikeuttaket er utsatt til Arbeidsretten har behandlet saken.

Avmeldingen er mottatt!

Din e-post: