Ingen store overraskelser i statsbudsjettet for 2026
Forslaget til statsbudsjett inneholdt ingen store overraskelser for reiselivet. Blant lyspunktene var økning i filminsentivordningen og 10 millioner ekstra til å styrke restaurant- og matfag.
Forslaget til statsbudsjett inneholdt ingen store overraskelser for reiselivet. Blant lyspunktene var økning i filminsentivordningen og 10 millioner ekstra til å styrke restaurant- og matfag.
Forslaget til statsbudsjett for 2026 ble lagt frem onsdag 15. oktober.
– Budsjettet ga ikke svar på våre viktigste saker i valgkampen, som er rettferdig moms mellom restaurant og bensinstasjon og lettelser i formueskatt for familiebedrifter. Det må vi jobbe videre med, sier administrerende direktør i NHO Reiseliv Kristin Krohn Devold.
– Vi merker oss at Arbeiderpartiet i forslaget til statsbudsjett står ved løftet om å ikke øke skattenivået for næringsliv og private eiere. Pengebruken er noe høyere enn forventet og det blir viktig at Arbeiderpartiet holder igjen i forhandlingene, sier Krohn Devold.
Hun trekker også frem at det er positivt at reiselivsmomsen holdes uendret.
Finansminister Jens Stoltenberg (A) legger frem regjeringens forslag til statsbudsjett for Stortinget, 15. oktober 2025. Foto: Peter Mydske / Stortinget
Det gjøres et lite kutt i formueskatten i budsjettforslaget. Regjeringen foreslår å øke bunnfradraget i formuesskatten fra 1,76 millioner kroner til 1,9 millioner kroner.
– Dette monner lite, og vil ikke utgjøre noe særlig forskjell for våre medlemsbedrifter. Det er skuffende at regjeringen ikke har lyttet mer til næringslivet i denne saken, sier Krohn Devold.
Hun ønsker det varslede skatteforliket velkommen.
– Vi må få på plass et varig skatteforlik som senker skattetrykket for norske eiere og det er viktig at skattene ikke økes mens diskusjonene om forliket pågår.
Markedsføringsbudsjettet til Innovasjon Norge holdes uendret på 205 millioner kroner.
– Det er skuffende at regjeringen ikke engang prisjusterer markedsføringssatsingen. I en verden der alt har blitt dyrere, og konkurransen om gjestene er hardere, er dette i realiteten et kutt. Det er overraskende og skuffende sett i lys av at reiseliv er utpekt som en prioritert eksportnæring, sier Krohn Devold.
Regjeringen foreslår å sette av 55 millioner kroner til filminsentivordningen, en ordning som skal bidra til at flere filmproduksjoner legges til Norge. Det er en økning på 11,5 millioner fra 2025.
– Dette er positivt. Vi vet at filmproduksjon i Norge har effekt på antall besøkende, og kan bidra til å spre besøkende til nye steder. Dette er et billig virkemiddel som trolig kan gi stor effekt. Samtidig kan dette gjøres enda bedre, og NHO Reiseliv vil fortsatt kjempe for en ubegrenset og automatisert ordning vil føre til større forutsigbarhet for både norske og utenlandske filmproduksjoner, sier Krohn Devold.
Serveringsmomsen holdes fortsatt på 25 prosent.
– Det er skuffende, men dessverre ikke overraskende, at serveringsmomsen holdes uendret på skyhøye 25 prosent. Det betyr at forskjellsbehandlingen mellom take-away og mat servert på restaurant videreføres. Dette er en sak som opptar medlemmene våre, og som vi fortsatt vil ha stort trykk på, sier Krohn Devold.
I sommer måtte NAV kutte i arbeidsmarkedstiltak i hele landet, blant annet i bruk av lønnstilskudd. Årsaken var at budsjettet mange steder var brukt opp allerede før sommerferien.
– Vi vet at 700 000 står utenfor arbeidslivet, og at antall ukrainere i Norge nå har passert 100 000. Reiselivet er en stor inkluderingsnæring, og kan være en viktig næring når det gjelder å inkludere flere i arbeidsliv. Derfor må NAV-budsjettene stå i stil, så tiltak ikke må kuttes halvveis i året. Det er derfor positivt at regjeringen nå foreslår å styrke budsjettet til arbeidsmarkedstiltak med om lag 8 prosent. Blant annet forslås det å øke potten til varig lønnstilskudd med 46 millioner kroner i 2026.
Regjeringen foreslår å sette av 10 millioner ekstra for å forsterke rekrutteringen til restaurant- og matfag gjennom en tilskuddsordning.
– Dette er en god nyhet, og en fin anerkjennelse av kokkeyrket. Vi skal følge dette tett i tiden fremover. Samtidig skulle vi gjerne også sett at det ble bevilget den samme summen til de ferdig utdannede kokkene med høyt nivå – Bocuse d'Or og kokkelandslaget. De gir oppmerksomhet og gjør at folk vil besøke Norge og spise norsk gourmetmat.
En skuffelse i budsjettforslaget var at regjeringen ikke følger opp den varslede kompetansereformen med konkrete satsinger i forslaget til statsbudsjettet, som et skikkelig løft innen bransjeprogram, Kompetansepluss, digital kompetanseplattform og BIO-ordningen.
– Kompetanseheving blant ansatte i næringslivet er et viktig tiltak for å holde ansatte relevante og unngå at de faller ut av arbeidslivet, sier Krohn Devold.
Lærebedrifter mottar lærlingtilskudd for at de tar inn lærlinger og påtar seg et opplæringsansvar for dem.
– Med et stigende kostnadsnivå er det derfor uheldig at regjeringen nå ikke foreslår å prisjustere lærlingtilskuddet for 2026. Det vil kunne gjøre det mindre attraktivt å ta inn lærlinger, sier Krohn Devold.
Fremleggelsen av statsbudsjettet er bare starten på høstens budsjettprosess. Nå starter høringsrunder og forhandlinger på Stortinget.
NHO Reiseliv vil de neste ukene skrive høringssvar og delta i muntlige høringer i flere av komiteene.
Hva betyr statsbudsjettet for bedriftene? Velkommen til digitalt medlemsmøte med finansminister Jens Stoltenberg torsdag 16.10 kl. 12:30.