07.08.2023 – En besøksavgift må treffe problemet Vi mener det er svært bra at Reisemålsutvalgets NOU slår fast at å kreve inn besøksbidraget via overnattingsbedriftene er en urimelig belastning.
30.03.2023 – Glad for at det ikke foreslås en ny skatt på hotell, restaurant og uteliv Reisemålsutvalget la i dag frem sine forslag til løsninger for besøksforvaltning og reisemålsutvikling. Utvalget anbefaler en innkreving av besøksbidrag via transportleddet.
30.12.2024 – Regjeringen bør gå tilbake til tegnebrettet – Forslaget er ikke et besøksbidrag, men en ren overnattingsavgift.
10.04.2025 – Uforståelig med en ny hotellskatt nå – En ny skatt er det siste næringen trenger nå, sier Kristin Krohn Devold.
23.12.2024 Advokatfirma slakter turistskatten Regjeringen har valgt å utforme lovforslaget slik at kommunene i realiteten gis muligheten til å bruke inntektene fra overnattingsavgift på hva enn de måtte ønske, skriver advokatfirmaet Selmer i sin vurdering.
07.01.2025 Hva skjer videre med turistskatten? Mange reiselivsbedrifter har sagt sin mening om den foreslåtte turistskatten. Her får du oversikten over hva som skjer videre
07.02.2020 Nei til turistskatt I Hallingdølen hilser ordfører Pål Rørby (Sp) i Hemsedal turistskatt velkommen i bygda. NHO Viken Oslo og NHO Reiseliv synes dette er en svært dårlig idé.
20.03.2025 Pilotprosjekter er alternativet til regjeringens turistskatt Mange har reagert på regjeringens forslag om turistskatt. NHO Reiseliv mener målrettede pilotprosjekter er en god løsning på steder med mange turister.
19.11.2024 Regjeringen gjør det dyrere å feriere i Norge Vi er sjokkert over det høye nivået regjeringen legger opp til. Turistskatten som regjeringen foreslår, sender en ny skattebombe til både næringen og nordmenn på norgesferie.
31.01.2024 Regjeringen innfører turistskatt: Tvert i mot alle faglige råd Regjeringen varslet 31. januar at de ønsker å legge besøksbidrag på overnatting, tvert imot reisemålsutvalget og reiselivsnæringens ønsker.