Nordmenn holder igjen på restaurantbesøkene

Publisert

En servitør som serverer to menn som sitter ved et bord på Ekebergrestauranten. Foto.

Ekebergrestauranten. Foto: Per Sollerman

6 av 10 nordmenn spiser på restaurant sjeldnere enn én gang i måneden, og mange bestiller mindre alkohol enn før. Det viser en fersk undersøkelse fra NHO Reiseliv.

– Det er krevende tider for serveringsbransjen. Flere restauranter opplever at folk holder litt igjen, og det er ikke så rart. Prisene har økt, og mange har strammere budsjetter. Samtidig viser undersøkelsen at restaurantbesøk fortsatt betyr mye for folk, og det er positivt, sier bransjesjef for servering i NHO Reiseliv, Tobias Strandskog-Christensen.

Tobias Strandskog-Christensen er politisk rådgiver og bransjesjef for servering i NHO Reiseliv. Foto: NHO Reiseliv

Store regionale forskjeller

Bare syv prosent av befolkningen spiser ute ukentlig, mens 34 prosent gjør det 1-3 ganger i måneden. Halvparten går sjeldnere enn én gang i måneden, og åtte prosent sier de aldri går på restaurant.

Oslo-folk spiser mest ute: 12 prosent spiser ute ukentlig, og bare 3 prosent sier de aldri gjør det. I flere av fylkene langs kysten er bildet et helt annet, her oppgir rundt 1 av 5 at de aldri går på restaurant

Menn bruker mer penger ute – og folk drikker mindre alkohol

Halvparten av befolkningen bruker mellom 500 og 1000 kroner per restaurantbesøk. En tredel bruker under 500 kroner, mens 14 prosent bruker over 1000 kroner. Menn bruker generelt mer: 22 prosent av menn bruker over 1000 kroner, mot bare seks prosent av kvinner.

– Mange er mer bevisste på pengebruken når de går ut. De deler retter, dropper vin og velger rimeligere alternativer. Det merkes i bransjen, sier Strandskog-Christensen.

35 prosent oppgir at de drikker mindre alkohol enn for 1–2 år siden, mens 17 prosent sier de drikker mer.

– Det er positivt at mange reduserer alkoholforbruket, men for serveringsstedene betyr det lavere omsetning. Kombinasjonen av økte kostnader og presset inntjening gjør situasjonen krevende. Samtidig har mange restauranter tilpasset seg og tilbyr et større utvalg av alkoholfrie alternativer enn før, sier han.

Laveste driftsmargin siden pandemien

Tall fra NHO Reiseliv viser at driftsmarginen i serveringsbransjen nå er nede i 2,1 prosent – det laveste nivået siden pandemien.

– Serveringsbedrifter er viktige hjørnesteiner i by- og lokalsamfunn, men marginene er syltynne. Mange eiere og ansatte står på for å holde liv i møteplasser som gir arbeid, fellesskap og trivsel, sier Strandskog-Christensen.

Støtt ditt lokale serveringssted

– Et restaurantbesøk handler om mer enn mat og drikke. Når du ser en fotballkamp på puben, tar en kaffe eller deler en middag med venner, støtter du mer enn bare en bransje – du bidrar til et levende lokalmiljø, sier Strandskog-Christensen.

Han avslutter med en klar oppfordring:

 – For at flere skal kunne drive lønnsomt, trenger vi bedre rammevilkår – som mer rettferdig moms og lavere avgifter.

Har du spørsmål eller innspill? Spør gjerne:

Portrettbilde av en mann med dress, slips og tørkle i dressjakkelomma. Foto
Portrett av en smilende kvinne. Foto

Siste nytt

Avmeldingen er mottatt!

Din e-post: