Reiselivsnæringen kan bidra i flyktningsituasjonen

NHO Reiseliv vil på vegne av våre medlemmer melde at næringen er beredt til å bidra i forhold til flyktningsituasjonen. Hoteller og andre overnattingssteder er en viktig del av samfunnsberedskapen, og har lang tradisjon for å stille opp.

Veldagte brev ble sendt Statsforvalteren og Utlendingsdirektoratet fra NHO Reiseliv og NHO Oslo Viken 8. mars 2022. Brevet understreker at næringen er beredt til å bidra i forhold til flyktiningsituasjonen. 

Du kan lese brevet i i sin helhet nedenfor. 

Kommende arrangementer
  1. Nord i Sør 2026

    Nord i Sør 2026 er en viktig konferanse som samler aktører fra næringslivet og samfunnslivet i Nord-Norge for å diskutere utfordringer og muligheter i regionen.

    Radisson Blu Plaza Hotell
  2. Bransjeforum Havfisketurisme

    Havfisketurismen står foran store endringer – hva betyr det for din virksomhet? Møt Fiskeriministeren og sentrale myndigheter i Oslo for innsikt, dialog og nettverksbygging.

    Thon Hotel Opera

Avmeldingen er mottatt!

Din e-post: